Ekim 22, 2019

HDPE BORU & EK PARÇALAR

HDPE BORU & EK PARÇALAR

Polietilen altyapı işlerinde kullanılmak üzere atık istenilen çaplarda hdpe boru ve ek parçalar kalite standartlarına uygun şekilde üretilerek kullanıma sunulur.

Hdpe borularda malzeme et kalınlığı olarak bilinen PN değerleri PN 8 – PN 10 – PN – 12 – PN 16 türleri yaygın olarak kullanımdadır.

Hdpe boru ve fittings fiyat teklifi almak için iletişim

0 (539) 672 32 32

0 (532) 406 73 27

info@akaylarenerji.com.tr

hdpe kangal ve parça boru

HDPE FİTTİNGS

Spigot ve elektrofüzyon ek parçalar polietilen boruları birleştirmek için kullanılır. Alın kaynak ve elektrofüzyon yöntemiyle hdpe borular kaynatılarak kullanıma sunulur.

Ef manşon, dirsek(spigot ve ef) te(spigot ve ef) seddle, flanş adaptörü, iç dişli, dış dişli gibi hdpe ek parçalar talebinize uygun olarak temin edilir.

 

 

hdpe ek parçalar

Hdpe Boru Avantajları

  • Hdpe borular içinden geçen su ve diğer akışkanların madde özelliklerini korur.
  • Boru içinde yosun ve diğer zarar verici etmenlerin tutunmasını önlediğinden içme suyu gibi hassas sıvılar için sağlık ve hijyen sağlar.
  • Polietilen borular yüksek dayanıklılık sağlar
  • Esneklik özelliği sayesinde birçok sert maddeye göre daha kullanışlı ve sağlamdır.
  • Sismik bir malzemedir.
  • Birleştirme yöntemleri kolay olduğundan kullanımı daha kapsamlıdır.
  • Metal malzemelere göre daha hafiftir.

PE POLİETİLEN MALZEME-BORULARIN TARİHÇESİ

Polietilen Boru, Pe 32 sınıfı 1950 yılında geliştirilmiş bir teknolojidir. 3. Nesil PE 100 Polietilen hammaddeleri içme suyu boru hatları, atık sıvıları arıtma tesisleri, biyolojik arıtma tesisleri, yüzme havuzu boruları, deniz deşarj hatları, yerçekimi akış suyu hatları, benzin istasyonları, sulama hatları, basınçlı hava hatları, soğutma-ısıtma hatları, ön boruları için yalıtımlı kaplama. Düşük Yoğunluklu Polietilen Boru ekonomik olduğundan ve kanalizasyon hatları gibi birçok alanda yüksek performansa sahip bir çözüm olmuştur. (C2H4) genel% 97 polietilen ham petrol formülüne sahiptir ve gösterildiği gibi bir termoplastik polimerdir. Polietilen malzeme bir petrol ürünü olduğundan, hammadde tedariği de petrol stok durumuyla doğru orantılıdır. Petrolün son yüzyıllardaki devasa kullanımı göz önünde bulundurulduğunda pe boruların yaygın olarak kullanılması, ciddi rekabet gücü de ortaya konmuş olur.

POLİETİLEN FİTTİNGS KULLANIMI

PE100 borunun kurulumu kolaydır, hafif ve esneklik özellikleri dolayısıyla korozyona neden olmaz ve 100 yıla kadar servis ömrüne sahiptir. Gaz veya su için sızdırmaz bir basınç ağı oluşturmak için alın kaynak veya elektrofüzyon kullanılarak birleştirilebilir. Kazısız uygulamalar için, alın füzyon(alın kaynak) en yaygın şekilde kullanılır; çünkü bu, boruyu toprağa veya ana borunun içine çekmekte zorlanmaya yol açabilecek herhangi bir çıkıntı olmadan pürüzsüz bir dış profil oluşturur.

PE Borunun Kimyasal ve Sıcaklık Dayanımı

PE100 borusunun özellikleri, 20 ° C veya 23 ° C standart sıcaklıklarda belirlenir. Bu özellikler sıcaklıktan önemli ölçüde etkilenebilir, bu nedenle yüksek sıcaklıkta MRS dahil özellikler esknek özelliğini kaybeder ve malzeme bozulur. Yüksek sıcaklıklarda, MRS’ye ve dolayısıyla MOP’a indirgeme faktörleri uygulamak gerekebilir. Bazı Kodlar ve Standartlar, uygulanması gereken azaltma faktörlerini tanımlar; örneğin, AWWA C901 ve C906. Aksi takdirde, tasarımda uygulanabilecek standart redüksiyon faktörleri vardır. ISO13761: 1996, MOP’a daha yüksek sıcaklıklarda uygulanacak indirgeme faktörlerini tanımlar. Bunlar aşağıda gösterilmiştir.

WhatsApp chat